Bílé interiérové dveře – klasika, která nikdy nevyjde z módy

interiérové dveře

Interiérové dveře v mnoha případech doladí celkový vzhled prostoru. Navíc se stávají součástí interiéru na dlouhá léta, a proto si dveře do interiéru vybírejte tak, aby se vám po pár letech neokoukaly. Spolehlivou volbou jsou bílé interiérové dveře.

Pokud jde o volbu bílé barvy dveří, nemusíte se bát použít tento nadčasový odstín v jakémkoli interiéru. Bílé interiérové dveře se hodí jak do nově budovaných moderních interiérů, tak tam, kde chcete dveře pouze obměnit, ale zbytek interiéru zachovat.

Bílá barva si rozumí s různými designovými styly a dá se kombinovat se všemi barvami, které chcete v interiéru mít. Dokonce si můžete vybrat i vzhled bílých interiérových dveří. Nejlépe tam, kde mají širokou nabídku, jako například u prodejce Flodoor, který nabízí jak jednoduché bílé dveře, tak dveře s různým prosklením. Podle potřeb můžete sáhnout po jednokřídlých, dvoukřídlých, otočných i posuvných bílých interiérových dveřích. Možnosti jsou neomezené. Celou nabídku dveří si můžete prohlédnout a případně i poptat, včetně odborné montáže, ZDE.

bile interierove dvere klasika ktera nikdy nevyjde z mody 1

Co vám mohou bílé interiérové dveře nabídnout?

Opravdu největším plusem dveří v bílém provedení je jejich nadčasovost. Bílá byla IN před mnoha lety, je moderní nyní a bude v kurzu i v příštích letech. Interiérové bílé dveře jsou i velmi elegantní a působí minimalisticky. Dokáží prostor krásně prosvětlit, takže jsou výbornou volbou pro místa, kam nedopadá příliš světla. Díky bílé barvě se místnosti opticky zvětší, což oceníte zejména v menších bytech nebo kancelářích.

Na co si dát u bílých dveří pozor

Bílé provedení dveří s sebou samozřejmě nese i pár nevýhod. Je nutné počítat s tím, že na nich budou více vidět nečistoty. Například ve chvíli, kdy máte doma malé děti se připravte na utírání otisků od špinavých prstíků. Bílé interiérové dveře se také nehodí kombinovat s bílou výmalbou, protože by jednoduše zanikly a prostor by působil jednolitě. Samozřejmě může být i vaším úmyslem vytvořit dojem, že dveře jsou skryté.

O stupínek zajímavější vzhled zajistí bílé interiérové dveře s prosklením

Sklo je velmi elegantním prvkem a k bílým dveřím se velmi hodí. Podle toho, kde budete dveře instalovat si vyberte i velikost prosklení. Výraznější prosklení se hodí tam, kde potřebujete přivést světlo. Naopak decentní prosklení volte v místech, kde nechcete být rušení světlem z vedlejších místností. Bílé dveře bez prosklení pak patří k toaletám a koupelnám, kde je vhodné zachovat diskrétní soukromí.

Více o možnostech prosklení v tomto článku.

bile interierove dvere klasika ktera nikdy nevyjde z mody 2

Povrch bílých dveří by měl odpovídat jejich využití

Stejně jako u kterýchkoli jiných dveří se i u výběru povrchu pro bílé dveře zaměřujte na to, kde budou dveře umístěny a jaké nároky na ně budou kladeny.
● Bílé lakované dveře – tato povrchová úprava zajistí odolnost dveří proti opotřebení nebo poškození.
● Bílé dveře s fólií – nabídnou dobrý poměr mezi cenou a odolností.
● Bílé laminátové dveře – nabízejí vysoký stupeň odolnosti proti mechanickému poškození, stálobarevnost a voděodolnost. Můžete zvolit střednětlaký laminát (CPL) nebo vysokotlaký laminát (HPL).

Kombinujte a hrajte si s barvami

V interiéru s bílými dveřmi se můžete zaměřit na výběr dalších materiálů a barev a dát tak tvář celému prostoru. Bílé interiérové dveře v kombinaci s černými prvky dodají prostoru na eleganci a luxusu. Spojení bílé a dřevěných dekorů vzbudí útulný dojem domácí atmosféry. Volba bílých dveří a kovových prvků zase navodí industriální dojem. Propojením bílé a veselých barev, jako je červená, zelená, modrá a žlutá, vytvoříte přátelský prostor.

Zkuste, jak bude váš domov, kancelář, obchod nebo restaurace vypadat s bílými interiérovými dveřmi. Dejte prostoru novou tvář.

Náš tip: Slaďte dveře i s novou podlahou. Třeba s vinylovou. Poradíme, jak ji vybrat

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže