Co je to křemelina a jak ji užívat

Křemelina

Pojem křemelina bude zřejmě pro mnohé našince ještě poměrně neznámý – jedná se přitom o jedinečný doplněk stravy, který může prospět vašemu organismu nespočetnými způsoby. Ale co to křemelina vlastně je?

Jedná se o sypkou horninu vzniklou z jednobuněčných řas – mořských i sladkovodních – procesem fosilizace. Díky tomu má tato zemina zcela unikátní vlastnosti a je využívána k bezpočtu účelů. Uplatnění nachází například v průmyslu či zemědělství a v mnoha dalších odvětvích. Pro nás však bude důležitá pouze křemelina, která je vhodná pro podporu lidského zdraví.

Ne každou křemelinu lze konzumovat!

Křemelina se těží na mnoha místech světa a existuje jí na 20 000 druhů, pouze zlomek z nich je však vhodných pro konzumaci a má žádoucí účinky na lidský organismus. Jedná se o vzorky v čistě přírodní formě bez příměsí dalších látek.

Největší přínos pak zajišťují výživové doplňky složené z jednodruhové, sladkovodní křemeliny. Křemelina v nejkvalitnější podobě je složena z mikroskopických, oválných schránek s hrubou strukturou. Právě tyto schránky pak mají zásadní a pozitivní vliv zejména na stav trávicí soustavy člověka.

Jaké má křemelina účinky a jak ji užívat?

Křemelina působí blahodárně především na zažívání a zlepšuje obtíže spojené s jeho špatnou funkcí. V důsledku vysokého obsahu křemíku napomáhá také zlepšení stavu kostí, chrupavek či vaziv a také podporuje zdraví zubů a dásní, kůže, vlasů či nehtů.

A jak se křemelina užívá? Pro začátek bohatě stačí jediná čajová lžička křemeliny denně, kterou můžete vmíchat do vody. Můžete ji však samozřejmě nasypat i do džusu či šťávy nebo třeba čaje. Vyšší teplota křemelině nijak neuškodí (na to by bylo třeba teploty okolo 1000°C). Ideální doba pro denní „příděl“ křemeliny je hned ráno po snídani.

Zdroj: Vitatrend.cz

Související články:

Křemelina pro celkovou podporu organismu

Křemelina nejen pro zdravé kosti

Křemelina – dopřejte si energii a zdraví

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže