Cesta k mladšímu vzhledu bez vrásek

vrásky

Třicítka vás minula a s přibývajícími roky se u vás začínají objevovat vrásky, které nemizí? Jde o normální projev stárnutí pleti a má to tak každý. Pokud byste chtěli vaší pokožce vrátit mladistvý vzhled, můžete podstoupit některý ze zákroků vedoucích k omlazení pleti.

Mezi nejčastější oblasti, kde se vrásky ošetřují, jsou místa kolem úst a nad horním rtem, mezi obočím, na čele, na kořeni nosu, kolem očí nebo v tzv. nosoretních rýhách. Pokud vás láká omlazení pleti, navštivte laserové centrum BcD Clinic, kde s vámi proberou možnosti odstranění vrásek a společně vyberete metodu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Způsoby odstranění vrásek jsou různé. Vrásky se mohou vyplňovat a pozvedávat nebo se volí cesta vypínání pokožky lasery a ostatními přístroji. Připravili jsme pro vás přehled, kde se můžete blíže seznámit s jednotlivými metodami odstranění vrásek.

Seznamte se s metodami omlazení pleti

Aplikace botulotoxinu

Jak to funguje: Botulotoxin patří mezi přírodní látky obsahující toxin, který potlačuje činnost mimických svalů. Nervové vzruchy se vlivem botulotoxinu nedostávají ke svalům a ty se nesmršťují. Naopak dochází k jejich uvolnění a tím k vyhlazení a odstranění vrásek nad nimi. Botulotoxin se do vybrané oblasti aplikuje tenkou jehličkou.

Pro jakou oblast se hodí: na mimické vrásky, tedy vrásky kolem očí, v oblasti nosu a na čele.

Kdy nastoupí účinek: Za 2-3 dny po aplikaci botulotoxinu.

Jak dlouho trvá účinek: 3-6 měsíců po první aplikaci.

cesta k mladsimu vzhledu bez vrasek 1

Výplně vrásek kyselinou hyaluronovou

Jak to funguje: Kyselina hyaluronová představuje bezpečný a přirozený způsob odstranění vrásek. Výplně vrátí pokožce potřebnou hydrataci, pružnost a hebkost. Gelové výplně kyselinou hyaluronovou se aplikují pod vrásku. Tím se vráska vyplňuje a zmenšuje.

Pro jakou oblast se hodí: Kyselinou hyaluronovou se ošetřují tzv. dynamické vrásky, které nesouvisí výrazně s mimikou a prohlubují se s věkem. Vyplňujeme tváře, bradu, propadlé koutky úst a nosoretní rýhy.

Kdy nastoupí účinek: Okamžitě po aplikaci.

Jak dlouho trvá účinek: 6-9 měsíců. Při opakované aplikaci je efekt dlouhodobý.

Očištění chemickým peelingem

Jak to funguje: Omlazení pleti metodou chemického peelingu spočívá v odstranění horní vrstvy buněk pokožky za použití speciálně přizpůsobených roztoků ovocných kyselin. Staré buňky se postupně nahrazují novými. Pokožka se vyhladí a omladí, póry se stáhnou a také se odstraní pigmentové skvrny.

Pro jakou oblast se hodí: Obličej a dekolt.

Kdy nastoupí účinek: Je vhodné podstoupit 4-6 zákroků, aby byl efekt zjemnění pokožky dostatečný.

Přečtěte si více o chemickém peelingu zde.

Laserová frakční CO2 rejuvenace

Jak to funguje: Laserové odstranění vrásek je velmi vyhledávanou metodou omlazení pleti. Jedná se o miniinvazivní metodu, kdy se laser využívá k obnovení tvorby kolagenu, který zpevňuje pokožku pod vráskami a zvyšuje její elasticitu.

Pro jakou oblast se hodí: Obličej, okolí očí, dekolt, hřbety rukou. Frakční laser je vhodný také pro odstranění jizviček po akné.

Kdy nastoupí účinek: Za 2-3 měsíce po podstoupení laserového ošetření je efekt patrný nejvíce.

cesta k mladsimu vzhledu bez vrasek 2

Vypnutí kontur pomocí Aptos nití

Jak to funguje: Tzv. miniinvazivní lifting spočívá v aplikaci nití opatřených malými háčky pomocí duté jehly do pokožky. Nitě se v pokožce zafixují a zajišťují její vypnutí.

Pro jakou oblast se hodí: Tváře, čelo, okolí nosu, brady, krku.

Kdy nastoupí účinek: Okamžitě. Je nutné počítat s tím, že po zákroku je vhodné zachovat klidový režim.

Plazmalifting/plazmaterapie

Jak to funguje: Tato metoda pomáhá s rozběhnutím přirozených omlazovacích procesů v těle, urychluje regeneraci buněk, podporuje jejich dělení, takže vznikají nové kožní buňky. Plazma, která obsahuje krevní destičky, bílé krvinky a růstové faktory se aplikuje do pokožky, kde se poté rozbíhá tvorba kolagenu a obnova pokožky.

Kdy nastoupí účinek: 2-3 týdny. Aby byl účinek dostatečný, je dobré absolvovat alespoň 2-3 dávky plazmaliftingu.

Jak dlouho trvá účinek: 8-12 měsíců.

Další 4 důležité informace, které byste měli vědět o plazmaterapii, se dočtete v našem článku ZDE.

Lifting 3D nitěmi

Jak to funguje: Metoda Art liftingu je velmi šetrná a vhodná zejména pro jemnější pokožku. Vypínání pleti probíhá díky 3D cogs nitím, které se pomocí protisměrných zoubků udrží v pokožce, vypnou ji, postupně se vstřebávají a oblast kolem se současně zpevňuje zesílením kolagenu. Po zákroku by se měl dodržet klidový režim.
Pro jakou oblast se hodí: Čelo, tváře, krk, brada, okolí nosu.

Kdy nastoupí účinek: Okamžitě.

Jak dlouho trvá účinek: 9-24 měsíců.

Mezonitě

Jak to funguje: V boji s ochablou pokožkou a vráskami můžete podstoupit také aplikaci mezonití, které vytváří základ, na kterém vznikají nová kolagenová vlákna. Jedná se o jemná vlákna, která se zavádí do pokožky a vytváří „rohožku“ pro propletení nových kolagenových vláken. Mezonitě se postupně vstřebají a jejich vypínací funkci přeberou kolagenová vlákna.

Pro jakou oblast se hodí: Ideálně pro oblast obličeje a krku.

Kdy nastoupí účinek: Postupně během 6 měsíců.

cesta k mladsimu vzhledu bez vrasek 3

Mikrojehličková radiofrekvence

Jak to funguje: Silné prohřátí oblasti v přesně dané hloubce pokožky pomocí mikrojehliček má za účinek stahování kolagenních vláken a současně tvorbu nového kolagenu z fibroblastů. Tvorba nového kolagenu vede k vypnutí a zpevnění pokožky.

Pro jakou oblast se hodí: Ochablá pokožka v oblasti podbradku, dekoltu, na pažích a na břiše. Vhodné i pro odstranění strií, které se v hloubce stahují a na povrchu ztenčují a okolní pokožka zvyšuje současně svou pružnost.

Kdy nastoupí účinek: 3-5 měsíců z důvodu postupné tvorby kolagenu. Vhodné je podstoupit 2-4 zákroky.

Více o radiofrekvenci se dočtete v tomto našem článku.

Zaujaly vás metody omlazení pleti a chcete si také užívat své mladší já? Odstranění vrásek je vhodnou cestou, jak mít opět pevné a vypnuté kontury obličeje.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže