Jak naplánovat sportovní akci pro mládež

kontejnery

Přemýšlíte, jak naplánovat sportovní akci pro děti? Sportovní akce jsou jednou z nejběžnějších aktivit pro děti. Níže uvádíme doporučený kontrolní seznam, aby příští dětská sportovní akce proběhla bez problémů.

Dětské sportovní akce jsou jednou z nejzábavnějších věcí, které je ale třeba pečlivě naplánovat dopředu.

Bez ohledu na to, o jaký sport či akci jde, plánování a přípravy jsou povětšinou jednoho typu. Mezi nejoblíbenějšími sportovní akce patří baseball, basketbal, volejbal či plavání a hasičské závody, dětské dny, dětské koncerty a jiné. 

Postupování podle takového předem připraveného seznamu vám ušetří spoustu práce a nervů s tím, jestli bude vše, jak má být.

1) Umístění – zjistit, kde dětská akce bude probíhat, na jakém místě.

2) Doprava – přeprava dětí na akci, jako tým nebo jako jednotlivci, které doprovodí rodiče.

3) Délka akce - v závislosti na tom, jak dlouho se bude akce konat, budete muset zajistit dětem nějaké ubytování, to je většinou zajištěno obytnými kontejnery, které jsou na akci pronajaté.

jak naplanovat sportovni akci pro mladez

4) Věkové skupiny – v souvislosti s věkem a typu akce budou za bezpečí dítěte nebo týmu odpovědní buď výhradně rodiče, u starších dětí trenéři.

5) Hygiena – hygiena je jako vždy na prvním místě, v případě delšího pobytu například na takovém turnaji, je nezbytné mít vyhrazené místo na osobní hygienu, s rozdělením na muže a ženy. Nesmíme opět zapomínat na rozlišný věk dětí a jejich právo na soukromí.

6) Bezpečnost dětí – bezpečnost dětí se s hygienou dělí o první místo a proto nejlepším řešením a zajištěním bezpečnosti je pronajmutí mobilního oplocení, kterým bude celá plocha ohrazena a minimalizuje se riziko nebezpečí na minimum.

jak naplanovat sportovni akci pro mladez 11

7) Jídlo - jídlo je vždy důležité; ujistěte se, kde se nachází nejbližší obchod, restaurace atd. popřípadě občerstvení zajistěte pro děti sami.

8) Toalety – nejvíce navštěvované a nejvíce vyhledávané místo malými i velkými účastníky. Nezbytné na každé akci. Absenci zděných záchodků na výbornou zastoupí mobilní toalety.

jak naplanovat sportovni akci pro mladez 2

9) Očekávejte neočekávané v neočekávaném čase - vždy si připravte záložní plán, stát se totiž může naprosto cokoliv, zvlášť pokud se jedná o akci venkovní. 

10) Bavte se a nechte děti, aby se bavily.


susenky

 

Pravdu

magazín pro muže