Veterán je radost i starost

Starat se o automobil nebo motocykl, který patří k veteránům, je krásný, ale náročný koníček. Jen si vzpomeňte, jak vás jako malé kluky zajímaly fotografie starých krásných vozů a co teprve návštěva například Technického muzea.

Dnes tam vodíme své syny nebo vnuky, aby poznali krásnou práci a materiál, ze kterého byly vozy a motocykly vyrobeny. Ale vlastnit ve své garáži třeba historické Bugatti (tento vůz proslavila i naše Eliška Junková), to už není jednoduchá záležitost. 

Automobil veterán by totiž měl mít nejen ošetřenou karoserii, nepoškozené dřevěné části a chromování, ale i funkční motor. Zachovat v dobrém a pojízdném stavu vůz z roku 1925, to už dá nějakou práci.

Bez těsnění pro veterány se neobejdete

Jestliže majitel potřebuje vyměnit některé náhradní díly, má i problém je sehnat. Těsnění pro veterány, které je většinou atypem, se pořizuje obtížně. Jsou ovšem ještě firmy, pro které je i tato oblast srdcovou záležitostí a mohou vám pomoci. Kalina industries s.r.o. ze Zlína vyrábí automobilová těsnění různých druhů, které si zakoupíte přímo ve firemní prodejně nebo si necháte zaslat jako zásilku. Firma již 20 let dodává automobilová těsnění soukromým osobám i  autoopravnám. Lisovna kovů, vyřezávací plotr a vodní paprsek, sekací a zakázková dílna, nástrojárna – to vše najdete v jejich provozu.

Právě díky vodnímu paprsku je možná výroba těsnění pro veterány, osobní a nákladní automobily, traktory, motocykly, autoagregáty. Těsnění nakoupíte jednotlivě i v sériích.

Automobilová a průmyslová těsnění pořídíte na jednom místě

Do výrobního programu firmy Kalina patří i průmyslová těsnění. Jsou to přírubová těsnění používaná pro šroubení, různá plochá i tvarová těsnění. Naleznete zde výlisky, výseky, těsnící kroužky, těsnící pásy apod. Vodní paprsek stroje Flow řeže materiály silné od 0,1 do 150 mm, polotovar má maximální rozměr 2000x300 mm.

Máte-li doma „krásný starý stroj“ a potřebujete těsnění, zašlete nákres nebo otisk originálního těsnění – může být i poškozeno – na adresu firmy. Uveďte kontakt na vás, nejlépe e-mail, telefon. I atypická řešení pro veterány nejsou problémem, například oboustranné opláštění mědí.

Pracovníci firmy Kalina vám mohou dobře poradit, pokud si nejste jisti výběrem těsnění, i pro ně jsou motocykly a automobily staršího data narození koníčkem.

 

 

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže