Psychoterapeutické centrum v Brně pomůže se závislostmi a psychickými poruchami

Alkohol. Češi k němu mají velmi blízko, podle odborníků se problém týká až milionu Čechů a Češek, kteří nevydrží bez sklenky nejen o víkendu, ale také ve všedních dnech. Takzvaně bezpečnou hranici v podobě třetinky vína pro muže a poloviční dávky pro ženy překračují dokonce každodenně, což má vliv na osobní vztahy, pracovní režim a fyzickou kondici. Pití pro zahnání stresu, smutku nebo kvůli spánku pak signalizuje závislost. Řešit ji je dnes snadné, psychoterapeutické centrum v Brně pomůže nejen s alkoholismem, ale také s dalšími závislostmi a psychickými poruchami či s depresemi.

Stres utopený na dně sklenky vína

Sklenička vína po práci s kamarádkami, další večer po příchodu domů, a ještě jedna či dvě sklenky na usnutí. Tento scénář je dnes poměrně běžný u žen, které mají náročnou profesi, k tomu zvládají rodinu a děti. Stres utápí ženy, ale také muže v manažerských pozicích.

Nejde jen o množství vypitého alkoholu a fyzických potížích další den ráno, ale také o důvody, pro které daný člověk pije. Hranice je tenká a překračují ji lidé kvůli stresu, rovněž vlivem problematických osobních vztahů, po hádkách nebo obecně pro uklidnění.

Centrum pomoci v Brně

Ve všech těchto situacích nebo při pověstných „oknech“ či několikadenních flámech se doporučuje kontaktovat psychiatrii Brno a poradit se, jak závislost řešit. V dnešní době se přistupuje k léčbě snižující spotřebu za souběžného odstranění spouštěčů daného chování.

Kontaktovat je možné odborníky z Adicare telefonicky nebo pomocí webového formuláře a následně si domluvit první schůzku. Během ní se stanovuje přesná diagnóza, ale také léčebný plán, který zahrnuje terapeutická sezení, ale rovněž svalový a dechový trénink. Ve výjimečných případech se přistupuje k léčbě antidepresivy.

Fobie, panické ataky i deprese

Brněnské centrum je otevřené dospělým a dospívajícím dětem a nabízí řešení při závislostech na alkoholu a na lécích, ale pomůže i při dalších psychických poruchách včetně anorexie, bulimie nebo závislosti na jídle.

Dostupná a efektivní léčba je bezpečná oproti samoléčbě, přičemž obavy ze stigmatizace nejsou namístě. Zlepšit duševní zdraví je důležité pro fungování celého těla a psychoterapeuti diskrétně pomohou s fobiemi, úzkostmi, panickými atakami i s depresemi, které mohou skončit fatálně. I to je důvod, proč se svěřit odborníkům se svými psychickými potížemi co nejdříve.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže