Co si sbalit na dovolenou s miminkem?

miminko

Doba zimních dovolených je v plném proudu, ani se nenadějeme a budeme řešit, kam se vydat v létě. Dovolenou je třeba plánovat s předstihem, hlavně když máte malé miminko. Dost možná už na to přišla řeč a sami sebe a svých známých se ptáte, kam s vaším malým drobečkem vůbec můžete vyrazit. Když to vyřešíte, začíná další výzva. Budete přemýšlet a sepisovat si, co si na dovolenou s miminkem sbalit.

S malým dítětem se nedá cestovat „nalehko“

Taky jste byli zvyklí, že jste si do batohu nebo tašky dali pár nejnutnějších věcí jako zubní kartáček, pár kousků oblečení a vyrazili? S malým dítětem to už tak jednoduché není. Každou výpravu je třeba naplánovat co nejlépe, o tom, kolik věcí s sebou nakonec povezete radši ani nemluvíme. Většina rodičů má v tu chvíli pocit, jako kdyby se stěhovali. Říkáte si, že vy to zvládnete lépe? Tak se ukažte!

 

Zdroj: https://unsplash.com/photos/9XiN0r2NWSM

Co nesmí chybět v kufru, když cestujete s dítětem?

Kromě vašich věcí a dezinfekce, bez které se dnes skoro neobejdeme, je důležité sbalit vše potřebné pro miminko. Neexistuje kompletní univerzální seznam, vše se odvíjí od toho, kam jedete, na jak dlouho a jak staré je vaše děťátko. Přesto vás seznámíme s naprostým základem toho, co s sebou rozhodně musíte mít.

Víte, že s malým miminkem se nedoporučuje cestovat příliš daleko? Malé děti totiž hůř snáší změny a obtížně si zvykají na změny teplot apod.

Tip číslo jedna: Vhodné oblečení

Spotřeba body, dupaček a tepláčků bývá velká, není výjimkou, že děti je třeba i několikrát denně převléknout. K tomu je třeba přibalit mikinky, ponožky, pyžamka, čepičky, v zimě i rukavičky a další oblečení podle toho, na co je dítě zvyklé. V létě zase přijde vhod klobouček.

Tip číslo dva: Dětská kosmetika

I během dovolené budete děťátko koupat, je třeba taky pečovat o jeho pokožku. Přibalte olej do koupele, krém po koupání, v létě opalovací krém pro děti, v zimě ochranný krém proti větru a chladu.

 

Zdroj: https://unsplash.com/photos/RM9yEZLoJSc

Tip číslo tři: Dětské plenky jsou základ

Ať už používáte látkové nebo jednorázové papírové plenky, vezměte jich s sebou dostatek. Sice si nějaké další můžete na dovolené v případě nouze koupit, nemáte ale jistotu, že seženete právě ty, na které je děťátko zvyklé. A bojovat při dovolené s opruzeninami? To jistě nechcete. Přibalte tak i krém na opruzeniny a vlhčené ubrousky.

 

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/zdravy-roztomily-rano-rozostreni-6393201/

Tip číslo čtyři: Cestovní lékárnička pro miminko

Na tu nikdy při balení nezapomeňte. I během dovolené může váš potomek mít teplotu, průjem, trápit ho bolest zoubků nebo rýma. Jaké je vhodné vybavení lékárničky na dovolenou?

●       Teploměr

●       Nůžky na nehty

●       Nosní odsávačka

●       Dezinfekční gel

●       Léky na horečku

●       Rehydratační roztok a léky na průjem

●       Kapky do očí

●       Vitamín D v kapkách

●       Sirup proti kašli

●       Repelent

●       Pokud už děťátko má první zoubky, přibalte péči o zuby v podobě dětské zubní pasty a kartáčku pro nejmenší.

●       Plavky nebo plínky do vody pro případ, že plánujete vyrazit do bazénu.

●       Náplasti

 

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/dite-pece-zraneni-bez-tricka-4740563/

Víte, že do lékárničky byste měli přidat i něco pro sebe? Hodit se mohou léky na bolest hlavy.

Tip číslo pět: jaké další věci na cestách s miminkem oceníte?

V každém případě přibalte nějaké hračky a kočárek, případně šátek na nošení dětí. Pokud v cíli vaší cesty není k dispozici cestovní postýlka, vezměte si ji s sebou. Vhod jistě přijdou i chůvičky, monitor dechu a dost možná i varná konvice nebo termoska na vodu, abyste mohli pro vašeho mrňouska připravit čaj.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže