Bezpečnostní a pohodlná obuv? Řekneme vám, jaká to je!

obuv

Robustních pracovních bot se na trhu nachází poměrně dost, ale pohodlná bezpečnostní obuv pro lidi s užší nohou dlouho chyběla. Proto společnost Cerva vyvinula pracovní obuv Cortina se zúženou špičkou, která dokonale padne i na méně široká chodidla, což ocení především ženy, ale i někteří muži.

Právě speciální tvarování obuvi Cortina uleví nohám během pracovního dne, takže až se vrátíte domů, konečně už nebudete muset řešit unavená chodidla. Díky tomu už vám nebude nic bránit, abyste si po práci začali naplno užívat volného času.

Bezpečnostní obuv se skvělými vlastnostmi, která se vyrábí v Evropě

Slavná doba Tomáše Bati už je dávno pryč. V posledních letech se obuv vyráběla především v asijských zemích, proto je příjemnou změnou, že bezpečnostní obuv Cortina je ze 100 % vyrobená v Evropě. Můžete se tak těšit na opravdu precizní zpracování.

Je libo polobotky, nebo kotníkovou pracovní obuv?

Každý člověk má od bezpečnostní obuvi odlišná očekávání. Někdo potřebuje mít botu s pevným kotníkem, aby měl při práci stabilitu. Další zase ocení lehčí a o trochu vzdušnější polobotky s bezpečnostními prvky.

Společnost Cerva si toto moc dobře uvědomuje, proto na trh uvedla obě varianty pracovní obuvi – pracovní polobotku CORTINA MF S3 SRC i pracovní kotníkovou obuv CORTINA MF S3 SRC. Hodí se především na práci venku, ale polobotka vám bude velice dobře sloužit i ve vnitřních prostorách.

bezpecnostni a podlahova obuv 3

Vaše nohy budou v Cortinách skutečně v maximálním bezpečí, protože obuv spadá do bezpečnostní kategorie S3, což znamená, že mají:

• protiskluzovou podrážku s nejvyšším stupněm – SRC,
• podrážku odolnou dle normy proti olejům,
• kompozitní tužinku ve špičce,
• nekovovou stélku odolnou vůči propichu.

Mezi další výhody se řadí vzhledově atraktivní svršek obuvi. Použitý materiál je voděodolný, ale zároveň nadstandardně prodyšný. Pokud chcete mít při práci nohy v suchu a teple, bezpečnostní obuv Cortina pro vás bude jasnou volbou.

Při běžné chůzi po tvrdém povrchu se může u normálních bot přenášet dopadová energie do vašich nohou, a proto vás potom začnou zespodu bolet chodidla.

Přesně z toho důvodu používá Cortina ve své pracovní bezpečnostní obuvi speciální řešení, které v oblasti paty efektivně tlumí veškeré nárazy.

Pracovní obuv z prvotřídních materiálů

Společnost Cerva se při výrobě pracovní obuvi Cortina spoléhá na ověřené materiály. Na svršek obuvi používá kombinaci osvědčené lícové kůže a vysoce odolného textilního materiálu CORDURA. Pokud neznáte CORDURU, vyznačuje se především mimořádnou prodyšností a vysokou odolností proti oděru. Na botách byla CORDURA použita hlavně na jazyku a okolí kotníku.

bezpecnostni a podlahova obuv 4

O komfort při nošení se stará i speciální podešev vyrobená z dvouhustotního polyuretanu, se kterým budete při došlapu zažívat podobné pocity, jako byste si právě

vykračovali po měkoučkém mechu. Polyuretan s nižší hustotou je použit uvnitř boty a zajišťuje pohodlný došlap, polyuretan s vyšší hustotou, který se nachází na vnější straně podrážky, zase brání rychlému opotřebování.

Nedílnou součástí pracovní bezpečnostní obuvi Cortina od společnosti Cerva je také flexibilní nekovová stélka K18, která spolehlivě brání perforaci podešve. Asi si dovedete představit, že pohodlí v takové botě bude úplně někde jinde než v pracovní obuvi s klasickou kovovou stélkou.
Obuv Cortina můžete zakoupit zde.

Přečtěte si také náš článek na téma Jsou lepší pracovní kalhoty s laclem nebo do pasu?

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže