Výhody malých peněženek ocení i ženy

peněženek

Hodně mužů nosí miniaturní peněženky jen na bankovky, zatímco hodně žen má peněženky naopak velké, protože v nich mají kromě peněz i doklady, účty, fotky partnera a dětí, platební i slevové karty a spoustu dalších nezbytností.

Ale je mnoho příležitostí, pro které je lepší mít peněženku podstatně menší. Malé peněženky jsou skladnější a praktické. Hodí se do malých kabelek, jen tak do kapsy bundy při procházce, nebo při sportování. A právě takové malé dámské peněženky mohou být originálním dárkem při mnoha příležitostech.

Malé dámské peněženky jsou navrhované tak, aby plnily co nejvíce funkcí, ale přitom objemem zabíraly co možná nejméně místa. Proto jsou členěny do mnoha přihrádek a kapes, uspořádaných tak, aby se do nich vešlo co nejvíce věcí. Jsou obdélníkové, čtvercové i zaoblené a dělí se do dvou základních skupin – bez klopy a s klopou. Ač malé, vejde se do nich vše potřebné, protože se mohou rozevírat jako leporelo, nebo mít vedle sebe hodně přihrádek. Mincovník je u dámských peněženek v podstatě nutností a bez něj je jen minimum modelů. Některé malé peněženky se obejdou i bez speciálního hlavního uzávěru, prostě mají jen tvar knihy.

Ale stejně tak existují i menší dámské peněženky zabezpečené přezkou, sponou, drukem nebo zipem.
Pokud jde o barvy, také v oblasti kožené galanterie, a tedy i peněženek se každý rok k barevným stálicím, jimiž jsou černé, hnědé a červené peněženky, přidává nějaký nový trendový odstín. Aktuálně to jsou například různé odstíny zelené barvy. Ale oblíbené jsou i modré, žluté, růžové, fialové či šedé peněženky. Stejně tak se mění varianty potisku. V současnosti jsou například populární přírodní motivy. Prodávají se i pestrobarevné malé peněženky, nebo modely zdobené ražbou. Materiálem pro výrobu malých peněženek je buď pravá kůže samostatně, případně v kombinaci s kůží umělou.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže