Peněženek není nikdy dost

peněženky

Věděli jste, že dámské peněženky patří k nejoblíbenějším dárkům? Jen málokterá žena totiž vystačí jen s jedinou peněženkou, protože zřejmě žádná žena nemá jen jednu kabelku.

A objemná peněženka se všemi slevovými kartami, platebními kartami, fotkami celé rodiny, mnoha účtenkami a dalšími papíry se do večerní kabelky opravdu nevejde. A úplně jinou peněženku je ale třeba mít do tašky na cvičení nebo bazénu, kde se někdy věci z šatních skříněk ztrácejí, takže stačí si vzít s sebou jen minimální hotovost a kartu pro vstup. Prostě peněženek není nikdy dost. Já mám například jednu jen na eura a další dovolenkové měny a v Čechách ji vůbec nepoužívám.

Pokud nevíte, co darovat přítelkyni, manželce, mamince, babičce, sestře nebo dceři, vyberte hezkou a praktickou peněženku. Nebo klidně i dvě. Taková peněženka totiž nemusí být vůbec předražená. Za rozumné peníze můžete vybrat peněženky pro různé příležitosti. Obvykle jsou cenově výhodné peněženky vyrobeny z umělé kůže, případně ji kombinují i s přírodní usní. Ani peněženky vyrobené výhradně z pravé kůže ale nemusí být předražené, dají se koupit už za několik stokorun.

I levnější peněženky mají nejrůznější tvary, počty kapes, přihrádek a také druhů zapínání. Oblíbené jsou jak zipy, tak nejrůznější spony či přezky. Peněženky mají jak prostor pro karty, tak i na mince, protože dámy, na rozdíl od mnoha mužů, netouží nosit drobné po kapsách, nebo vysypané v kabelce. Ale kdyby náhodou mincovník nestačil, může peněženku doplnit ještě kožená kapsička, nebo etue na mince. U většiny z nich jsou nezbytností také průhledné kapsy na fotografie. I levnější dámské peněženky jsou nabízeny v různých barevných provedeních. Mohou tak být buď jednobarevné, vyrobené z kombinace dvou či více barev, ale také s potiskem. Stačí si jen vybrat.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže