Praktické doplňky pro usnadnění přebalování a péče o miminko

miminko

Přebalování není žádná věda. S těmi správnými pomocníky to zvládnete levou zadní. V následujícím článku najdete tipy na to, jaké doplňky si k převíjení svého miminka pořídit, abyste na svůj uzlíček štěstí měli více času.

Jak vybírat přebalovací pult

Výběr potřeb pro miminko byste vždy měli podřizovat potřebám novorozence. Přebalovací pult by měl být v první řadě bezpečný a nezávadný. Značnou výhodou je i to, když má přebalovací pult úložný prostor - jedině tak máte všechny potřebné věci jednoduše po ruce.

Na co si dát při výběru pozor:

● Bezpečná instalace - Vždy postupujte podle přiloženého návodu.

● Vhodný výběr místa - Nikdy by vám neměl pult zavazet a měl by přirozeně zapadnout do interiéru dětského pokoje.

● Typ přebalovacího pultu - Pořídit můžete pult pro novorozence, či dokonce typ pro větší dítě, které potřebuje větší nosnost.

● Zvolený materiál - Je jasné, že pult musí splňovat všechny hygienické normy. Materiál se v tomto ohledu jeví jako zásadní bod.

● Rozměry a nosnost - Existují ty nejrůznější pojízdné a skladné plastové přebalovací pulty. Bohužel jejich nosnost není příliš velká, takže i když díky jejich menším rozměrům ušetříte trochu místa, tak nakonec nebudete s jejich celkovou bezpečností vůbec spokojení. Místo lze ušetřit i jinak (například postýlkou s přebalovacím pultem, nebo pultem na zeď)

● Stabilita - V žádném případě by dítě nemělo pult převrhnout. Opět se i v tomto ohledu můžete zaměřit na pevnější materiál. Věnujte pozornost dřevěnému přebalovacímu pultu nebo skutečně důkladnému upevnění (třeba na zeď nebo na komodu).

Přebalovací pult na komodu nebo komoda s pultem?

Stabilita a bezpečnost je pro vás nejdůležitější? Pak jistě přemýšlíte nad možnostmi, které možná zaberou více místa, ale nemusíte se bát o to, že by se vaše miminko někam vyklopilo.

Přebalovací pult na komodu využijete ve chvíli, kdy už máte svůj vysněný dětský pokojíček vybavený a doladěný do posledního detailu. Vaše krásná komoda nedisponuje již vestavěným pultem k přebalování? Není nic jednoduššího než pult pořídit a na již existující komodu snadno připevnit. Jistě najdete i takový pult, který bude se zařízením v dětském pokoji dokonale ladit.

Teprve pokoj pro své miminko zařizujete? Zvažte koupi komody na přebalování. Ta je totiž rodiči velmi oblíbená pro svou stabilitu, praktický úložný prostor. Vybírat navíc můžete z mnoha designů.

Existuje dokonce i praktická komoda na kolečkách, kterou jednoduše přemístíte zrovna tam, kam potřebujte - třeba do koupelny, abyste měli pohodlnější večerní koupání novorozence.

Dětský nábytek

Dětský pokoj by měl být důkladně promyšlený. Nábytek by měl být logicky rozmístěn a také se soustřeďte na to, jaké komponenty by dětská sestava měla obsahovat. Pro miminko nesmíte zapomínat na komody, nebo přebalovací pulty, či bezpečné postýlky. Starší děti zase ocení stylové místo pro odpočinek, nebo funkční psací stůl. Výhoda nábytkového kompletu je i to, že jednotlivé kusy nábytku k sobě budou dokonale ladit a vy se pak můžete už jen soustředit na rozmístění, působivé detaily, dekorace a nezbytnou funkčnost.

Postýlky

Nedílnou součástí výbavy pro miminko je i dětská postýlka. V té bude novorozenec trávit většinu svých prvních dnů. Pokud navíc v bytě trochu bojujete s místem, což je s příchodem nového člena domácnosti pochopitelné, tak oceníte postel s přebalovacím pultem. Díky tomu nemusíte děťátko vytrhnout z prostředí, které důvěrně zná a cítí se v něm bezpečně a příjemně. Vychytávkou, kterou spoustu maminek rádo využije jsou i přebalovací pulty, komody a boční regály, které lze k postýlce snadno přidělat. Vzhledem k tomu, že novorozenec tráví spinkáním až 70% dne, tak přebalování koncipované, co nejblíže u dětské postýlky jistě oceníte vy i vaše děťátko.

Dřevěné organizéry pro lepší pohodlí

Potřeby pro novorozence můžete systematicky ukládat do skladných krabic a dřevěných bedýnek, které hravě nahradí úložný prostor, či chybějící komodu. Do kastlíků snadno odložíte nezbytné drobnosti vhodné ke starosti o vaše miminko - například krémy proti opruzeninám, hračky pro zabavení miminka, vlhčené ubrousky, sáčky na použité pleny. Ze začátku budete k přebalování potřebovat opravdu velké množství věcí. Úložné boxy na plenky proto mějte naplněné až po okraj, aby se vám v průběhu přebalování nestalo, že vám pleny najednou dojdou. Pokud se to přece jen stane, tak nikdy nenechávejte miminko na pultíku samotné!

Při výběru nezbytných pomocníků, které vám usnadní péči o dítě, se samozřejmě dívejte i na výsledný design. V tomto ohledu výrobci v mnohém vycházejí vstříc. Naleznete komody a pulty v moderním, skandinávském, ale i rustikálním stylu.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže