Gumové koberce jako užitečný autodoplněk

gumové koberce

O auto je třeba se dobře starat. To znamená mimo jiné i to, pořídit mu takové doplňky, které jej ochrání před poškozením nebo znečištěním. Právě takovým doplňkem jsou gumové podlážky (podložky, koberečky, autokoberce…), se kterými bude údržba interiéru vašeho vozu o poznání jednodušší.

Proč jsou gumové autokoberce dobrou volbou?

Gumové koberce jsou velmi odolné, což je mimo jiné výhodné i v tom, že je při čištění nemusíte nikterak šetřit. Čištění gumových autokoberců vám nezabere více než několik minut.

Díky gumovým podložkám nedojde ke znečištění vlastního koberce vozu. Je to ten nejlepší způsob, kterým lze ušetřit čas a energii, které by bylo jinak třeba na úklid věnovat. Není proto divu, že společně např. s poklicemi na kola patří gumové autokoberce k nejprodávanějším autodoplňkům.

Aby gumové autokoberce chránily podlahu vozu co nejlépe, je ideální volit ty originální, které jsou tvarované přesně tak, aby do interiéru dokonale zapadly. Vybírejte tak přesně podle typu vašeho vozu. Majitelé VW Passat budou chtít přímo koberce na Passat atd., vyplatí se to.

Jak gumové autokoberce čistit?

Prvním krokem při čištění gumových autokoberců je zbavení se velkých mechanických nečistot. Použít lze buď vysavač na benzínové pumpě, anebo kobereček prostě vyklepat.

Podložky potom opláchněte proudem vody. Na čištění autokoberců z gumy můžete použít také saponát a kartáč, kterým budete krouživým pohybem přejíždět celou plochu koberce tak, abyste jej zbavili i těch posledních zbytků nečistot.

Pro dosažení úplné dokonalosti lze potom na autokoberec použít čistící prostředek speciálně určený pro interiér auta. Ten zbaví vaše autokoberce i těch posledních skvrn, fleků, mastnoty a jiných těžko odstranitelných nečistot.

Nakonec nechte autokoberce vyschnout tak, aby byly z obou stran dokonale suché. Dobu, kdy budou schnout využijte pro řádné vyluxování celého interiéru. Vhodně zvolený přípravek navíc váš vůz příjemně provoní.

Zdroj obrázku: Roman Zaiets / Shutterstock.com

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže