Znáte elektrický moped?

elektrický moped

Elektrický moped má v dnešní době spoustu výhod. Pokud vlastníte automobil nebo motocykl, musíte často tankovat. Přes léto se ale ceny rapidně zvětšují a není to jinak ani toto léto.

V běžném městském provozu vám elektrický moped postačí stejně jako auto a vyjde vás to rozhodně levněji. Elektroskútr je velmi ekologický. To vše si ale musíte nastudovat nebo se zeptat v prodejně odborníků, kteří vám s touto situací rádi poradí. 

Elektroskútr bez řidičského oprávnění?

Pokud ještě nevlastníte řidičské oprávnění, můžete i tak po elektrickém mopedu koukat. Je nutné se zaměřit na kategorii elektro mopedů, které jsou s omezením rychlosti do
25 km/h a trvalým výkonem do 250 W.

Takový skútr si může pořídit opravdu každý. Není potřeba, abyste na něm měli SPZ. Velkou výhodou je také to, že s elektroskútrem této kategorie nemusíte jezdit na pravidelné technické kontroly jako třeba s autem. 

Kde všude můžeme elektrický moped využít?

Elektrický moped můžeme využít téměř kdekoli. Nejvíc se ale používá v městě, kde vás spolehlivě dopraví z bodu A do bodu B. Důležité je vybírat elektrický moped i podle náročnosti terénu a hmotnosti jezdce. 

Většina mopedů má omezenou hmotnost na 120–180 kg. Některé jsou také vybavené sedačkou pro spolujezdcem tudíž je potřeba vybírat i podle toho, zda budete elektroskútr využívat jen vy, nebo se budete dělit například se svým vnoučetem. 

Jak dlouho elektroskútr vydrží?

Na jedno nabití vydrží elektroskútr mezi 40–120 km. Záleží nejen na velikosti a výdrži baterie, ale také na hmotnosti jezdce a náročnosti terénu, kterou musí elektrický moped absolvovat.

Je lepší dívat se vždy po elektroskútru, kde budeme mít jak v hmotnosti jezdce, tak ve velikosti baterie alespoň trochu rezervu. 

Některé modely jsou vybaveny náhradní baterií, díky které můžete dojezdovou vzdálenost zvýšit, ale ne vždy se na to dá spolehnout.

Jak dlouho budu elektromoped nabíjet?

Nabíjení se opět liší velikostí a výdrží baterie. Běžná doba nabíjení se pohybuje mezi 6–8 hodinami. 

Výhody e-mopedu

  • elektroskútr bez řidičáku
  • žádné pravidelné technické kontroly
  • žádná nutná registrace
  • velmi ekologický
  • tichý stroj
  • spolehlivě vás doveze z bodu A do bodu B
  • věrný a pohodlný stroj i pro seniory
  • snadno se ovládá
  • levný provoz
  • levná koupě

Elektromopedy jsou skvělou a šetrnou variantou do měst. Jsou spolehlivým dopravním prostředkem, který vás doveze z bodu A do bodu B. Budete také šetřit prostředí. Na ovládání je tento stroj snadný, to vše vám vysvětlí na prodejně při jeho koupi.

Sehnat se dá také poměrně levně a myslím si, že v dnešní době je to opravdové plus. Velkou již zmíněnou výhodou je právě to, že nemusíte vlastnit řidičské oprávnění. Na silnicích si ale musíte dávat pozor tak či tak.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže