Bezkonkurenčně levné teplo a chlad pro firmy

teplo a chlad

Poohlížíte se po novém zdroji tepla či chladu pro vaši nemovitost? V tom případě jste na správném místě! Na níže uvedených řádcích se dozvíte o možnosti zajištění požadovaného objemu tepla a chladu za bezkonkurenčně nízkou cenu a s minimálními počátečními investicemi.


Tím řešením je tepelné čerpadlo YANMAR GHP využívající k výrobě tepla i chladu zemní plyn, který je o dvě třetiny levnější v porovnání s elektrickou energií. Dalších výrazných úspor lze dosáhnout díky tomu, že toto tepelné čerpadlo umí využít odpadní teplo, které se běžně při chlazení vypouští bez užitku do okolí.

 

Porovnání provozních nákladů zdrojů tepla a chladu

bezkonkurencne levne teplo a chlad pro firmy 2

YANMAR GHP nejvíce ocení provozovatelé budov s velkou poptávkou tepla či chladu, ať už jde o hotely, čerpací stanice, prodejny, autosalony, bytové domy či chladírny potravin. Spalovací motor na zemní plyn podává stabilní výkon i při teplotách hluboko pod bodem mrazu, v porovnání s klasickým kotlem na zemní plyn dosahuje o 30 % úspornějšího provozu. Pokud bychom porovnali náklady YANMAR GHP při chlazení s klasickou chladicí jednotkou, zde je úspora cca 20 %.

 

Technické parametry YANMAR GHP

bezkonkurencne levne teplo a chlad pro firmy 3

Ideální způsob využití YANMAR GHP je připojení k vnitřním jednotkám pro chlazení a topení, a to přímo pomocí potrubí s chladivem. Se svým výkonem 95 kW dokáže toto čerpadlo obsloužit až 48 vnitřních jednotek ovládaných centrálně či decentralizovaně.

 

Vizualizace připojení YANMAR GHP přímo k vnitřním jednotkám

bezkonkurencne levne teplo a chlad pro firmy 4

Další možností představuje využití klasického topného systému s vodou, díky kterému může být YANMAR GHP připojen k fan-coilům, vzduchotechnickému potrubí či podlahovému topení.

 

Vizualizace připojení YANMAR GHP přímo k topnému systému

bezkonkurencne levne teplo a chlad pro firmy 5

Více informací o tepelném čerpadlu YANMAR GHP najdete na stránkách společnosti GT ENERGY s.r.o. zajišťující velkoobchodní prodej a dodávky na klíč tohoto čerpadla v České republice.

Zdroj obrázku v úvodu: {Alexander Raths} / Shutterstock.com

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže