Výběr zaměstnanců a jejich školení je pro bezpečnostní agenturu zásadní

bezpečnostní agentura

Řadu bezpečnostních manažerů, vedoucích objektů a osob pověřených výběrem bezpečnostní agentury zajímá, jací lidé budou střežit společnost při využití služeb fyzické ostrahy.

Na následujících řádcích najdete odpovědi na nejčastější otázky spojené s výběrem a školením zaměstnanců v bezpečnostní agentuře TOP security (https://www.topsecurity.cz/).

Vlastní zaměstnanci jsou srdcem bezpečnostní agentury

Mnohé agentury se při zabezpečení objektů pravidelně spoléhají na služby externích pracovníků. V TOP security razíme odlišnou filozofii a již od prvopočátku fungování se bezpečnostní agentura nebála investovat do pečlivého výběru a následného školení vlastních zaměstnanců.

Co nás k tomu vede?

Fyzická ostraha objektů patří dlouhodobě mezi základní pilíře našich služeb a její kvalita je naprosto klíčová pro spokojenost klienta. Při realizaci každé zakázky totiž hrajeme o všechno. Máme jen dvě možnosti: buď odvedeme precizní služby, spokojený klient nás doporučí svým známým a obchodním partnerům a sám se na nás v případě potřeby obrátí i v budoucnu, nebo o něj nadobro přijdeme a přihrajeme jej konkurenci.

Proto je naše strážní služba tvořena kmenovými zaměstnanci a stálými spolupracovníky. Sami si pečlivě vybíráme, kdo pro nás bude pracovat. Každého uchazeče si nejprve pečlivě prověříme a následně jej důkladně zaškolíme tak, aby splňoval naše vysoké standardy.

Více o službách fyzické ostrahy se dozvíte v našem článku Služby fyzické ostrahy jsou variabilní a přizpůsobí se vaší firmě.

vyber zamestnancu a jejich skoleni je pro bezpecnotnostni agenturu zasadni 1

Klíčové faktory pro výběr zaměstnanců pro zabezpečení objektů

Nové uchazeče vybíráme dle kombinace různých kategorií předpokladů a vlastností. Zohledňujeme zejména:

• dosaženou kvalifikaci,

• předchozí zkušenosti,

• způsob vystupování,

• vzhled,

• pohotovost,

• zkušenosti s obsluhou elektronických zabezpečovacích systémů,

• schopnost správného vyhodnocení situace,

• schopnost rychle reagovat na krizové situace.

Moderní výcvikové středisko

Za bezmála 30 let praxe na trhu s bezpečnostními službami jsme se naučili, že výběr zaměstnanců, jejich proškolení i následné vzdělávání představuje smysluplnou investici. Pro naše potřeby jsme proto vybudovali moderní školící a výcvikové středisko.

Školení probíhá víceúrovňově a vedle seznámení se s hlídaným objektem se do něj promítá i práce s technologickým a zabezpečovacím zařízením včetně EPS. Pečlivě se zaměřujeme na znalost ovládání příslušných směrnic a dalších předpisů. Právě výborná teoretická znalost pravidel první pomoci, předpisů požární ochrany (PO) a bezpečnosti práce (BOZP) jsou dle naší zkušenosti klíčem k tomu, aby služby poskytované v terénu byly nanejvýš profesionální a naplnily očekávání klienta.

Vedle toho dbáme na proklientský přístup. Ostraha firemních objektů i jiných budov musí být schopna příjemného vystupování a vlídné komunikace se zákazníkem.

vyber zamestnancu a jejich skoleni je pro bezpecnotnostni agenturu zasadni 2

Důvěřujeme, ale prověřujeme

Pokud projdete výběrovým řízením, znamená to, že vám důvěřujeme a jsme přesvědčeni, že budete pro naši společnost nepostradatelnou součástí týmu. Dbáme na to, abyste se u nás cítili příjemně, zakládáme si na lidském přístupu a s úctou a respektem přistupujeme nejen ke klientům, ale i zaměstnancům.

Abychom však dodrželi maximální standard poskytovaných služeb a současně nedovolili, aby někdo z našich pracovníků takříkajíc „usnul na vavřínech“, provádíme v místech zakázek pravidelné kontroly všech zaměstnanců – ať už jde o denní nebo noční směny.

Supervizor v takovém případě hodnotí zejména pořádek na pracovišti, správnost vedené dokumentace a ustrojení pracovníků. Pravidelně též provádíme prověrky znalostí formou testů.

Jak přistupujeme k zakázkám?

Na závěr je vhodné si shrnout harmonogram procesů, se kterými k zakázkám přistupujeme a které vám pomohou pochopit firemní kulturu:

1. Po převzetí zakázky provedeme komplexní bezpečnostní prověrku, ať už jde o zabezpečení logistického centra, průmyslových objektů nebo stavby. Zanalyzujeme stav současného zabezpečení, a to jak po technologické, tak i personální stránce. Seznámíme se s kondicí zabezpečovacích systémů a prověříme, jak je na tom současná ostraha areálu či budovy.

2. Jako výsledek analýzy připravíme návrh pro dosažení maximální úrovně ochrany. To opět platí jak pro použité zabezpečovací systémy, tak i obsazení a způsob práce fyzické ostrahy. Ke každému klientovi a jeho zadání přistupujeme individuálně, protože každý objekt má svá specifika. K zabezpečení areálu stavby, administrativní budovy nebo třeba logistického centra je třeba přistupovat odlišně.

3. Stanovíme počet členů strážní služby, který bude pro dohled nad konkrétním objektem třeba, a současně vybereme vhodné kandidáty z řad našich zaměstnanců. Do zakázek angažujeme zkušené profesionály prověřené desítkami úspěšně zrealizovaných zakázek, od kterých dostávají šanci učit se novopečení členové týmu. Na konkrétní zakázce přitom vždy pracuje vícero úrovní zaměstnanců s jasně vymezenými kompetencemi:

a) manažer zakázky,

b) vedoucí objektu,

c) vedoucí směny,

d) strážný.

Jedině dobře fungující a kvalitně proškolený tým pracovníků dokáže poskytnout služby na vysoké úrovni. Proto se výběru a školení zaměstnanců věnujeme opravdu důkladně.

Mohlo by vás zajímat: Jak pandemie COVID-19 změnila kriminalitu a co to znamená pro bezpečnost do budoucna?

Autor: Václav Pasák

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže