Několik důležitých faktů týkajících se leasingu na auto

finance

Uvažujete o nákupu nového vozu? Pak jistě řešíte především finance a konkrétní model od určitého výrobce. Druhý aspekt už patří mezi vcelku příjemné záležitosti, nicméně sehnat peníze na nové auto představuje často velký problém. Naštěstí si dnes lze nový vůz koupit i v případě, že nemáte naspořenou celou částku. Volit můžete klasickou spotřebitelskou půjčku na auto nebo leasing. Právě tato služba je v souvislosti s pořízením nového vozu nejčastěji skloňována, a tak se na ni zaměříme mnohem podrobněji v následujících řádcích.

 

Leasing pro podnikatele a spotřebitele není totožný

Určitě počítejte s tím, že leasing pro podnikatele a fyzické osoby se liší. Jestliže jste fyzická osoba, pak si samozřejmě pořizujete auto především pro svou vlastní potřebu. Jste tedy spotřebitel a poskytovatel leasingu k vám bude takto přistupovat. Naopak podnikající subjekty mají ve smlouvě přímo uvedené identifikační číslo, tím pádem samozřejmě vystupuje jako podnikatel a bude se jednat o specifický podnikatelský leasing. V jeho rámci se bude zřejmě pojišťovat větší množství vozidel, takže podnikatel dosáhne na úplně jiné ceny než fyzická osoba.

Jaké jsou druhy leasingu?

Mnozí lidé počítají v podstatě s jedním jediným leasingem. K dispozici jsou prakticky dva. Vybírat si lze mezi finančním a operativním. Oba dva mají svá specifika, na která se vyplatí zaměřit se podrobněji.

Finanční leasing jako dlouhodobý pronájem

Jestliže zvolíte finanční leasing, v podstatě získáte dlouhodobý pronájem auta. Z pohledu splácení se leasing chová podobně jako úvěr na auto. Vlastníkem vozu ale nejste vy, nýbrž leasingová společnost, a to po celou dobu splácení. Až po jeho ukončení přechází automobil do vašeho vlastnictví. Veškeré výdaje, které jsou spjaté s provozem automobilu, připadnou na vás. Tento leasing je základní a patří mezi veřejností k nejoblíbenějším produktům. Optimální je pro každého, kdo nepočítá s tím, že by měl vozidla pravidelně v krátkých intervalech měnit. Jestliže si chcete splátky z finančního leasingu odečíst z daní, musí doba splácení trvat v minimu 54 měsíců. Následně je také nezbytné, abyste zařadili auto do obchodního majetku.

Operativní leasing představuje krátkodobý pronájem

Jste podnikatel a lámete si hlavu, kde vzít hotovost a auto? Ne, půjčka bez potvrzení příjmu se vám za tímto účelem zřejmě hodit nebude. Vsaďte na operativní leasing. Tento krátkodobý pronájem vozu se vyznačuje tím, že měsíčně platíte určitou smluvenou částku a vůz si pronajímáte od leasingové společnosti. Starat se nebudete muset o nic. Pojištění, opravy vozu, údržbu, likvidaci pojistných událostí a všechno, co je nezbytné, zařídí leasingová společnost.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže