Nevíte, jak poznat výhodnou online půjčku? Řiďte se těmito pěti body!

půjčka

Potřebujete co možná nejdříve uhradit nečekaný výdaj, ale nemáte k dispozici žádnou nebo nedostatečnou finanční rezervu? Tak to pro vás bude rychlá půjčka online pravděpodobně tím nejvhodnějším řešením. Vše, od výběru půjčky přes podání žádosti až po samotný převod peněz, proběhne po internetu, a vy nebudete muset ztrácet spoustu času domlouváním schůzek ani běháním od jedné pobočky k druhé. Absence osobního kontaktu však může mít i své nevýhody, proto jsme si připravili pár rad, se kterými se sjednávání úvěru online stane naprostou hračkou.

Půjčujte si jen od prověřených poskytovatelů

I když novela zákona zpřísnila podmínky poskytování půjček, a tak částečně vyřadila ze hry řadu podvodníků, stále na ně můžete na internetu narazit, byť jen v omezeném počtu. Abyste měli jistotu, že vám padla do oka nabídka poskytovatele, který je skutečně seriózní, můžete si jej zcela bezplatně vyhledat v seznamu regulovaných a registrovaných subjektů finančního trhu na stránkách České národní banky. Tam se dozvíte nejen to, zda má společnost platnou licenci, ale také přesné datum jejího vzniku a případného zániku.

Trvejte na transparentnosti

S předchozím bodem úzce souvisí také transparentnost nabídek. Pokud s vámi totiž vybraný poskytovatel jedná férově, nemá žádný důvod k tomu, aby jakékoliv podmínky či poplatky zatajoval. Jinak řečeno spolehlivost poskytovatele si můžete ověřit také podle toho, kolik informací o úvěru se vám na jeho stránkách podaří najít. Jestliže čtete jednu stránku po druhé a stále se nemůžete dopátrat, jaká je výše RPSN nebo které poplatky budete muset uhradit, raději dejte přednost někomu, kdo tyto informace jasně uvádí.

Počítejte s náhledem do registru dlužníků

Dávejte pozor na nabídky, které vám slibují půjčku bez kontroly registrů dlužníků. Ať už máte jakoukoliv finanční minulost, vždy pamatujte na to, že tyto prověřovací postupy slouží nejen k ochraně poskytovatele, ale také vás jakožto potenciálního dlužníka. Dle zákona jsou navíc všechny subjekty povinné tuto kontrolu provádět, takže pokud na takovou nabídku skutečně narazíte, pravděpodobně se jedná pouze o lživou reklamu nebo společnost, která registry sice kontroluje, ale nepřikládá jim dostatečnou váhu.

Prověřujte konkrétní nabídky

Poskytovatelé a jejich spolehlivost však nejsou tím jediným kritériem, ke kterému byste měli přihlížet. Ať už vás láká dlouhodobá či krátkodobá půjčka, vždy věnujte pozornost konkrétním nabídkám a jejich podmínkám. Díky zmíněným nástrojům a zpřísnění zákona dnes najdete řadu důvěryhodných poskytovatelů, avšak skutečně výhodných půjček už bohužel tolik není. Proto si nejdříve vyberte ty, které vás zaujmou nejvíce, a posléze je dobře porovnejte. Získáte tak jistotu, že se neupíšete k něčemu, co vám tak úplně nevyhovuje.

Dejte si čas na rozmyšlenou

I když by pro vás bylo nejlepší, kdyby vám půjčku schválili už včera, nikdy se do ničeho nehrňte po hlavě, obzvlášť pokud vás žádná nabídka nijak zvlášť neoslovila. Dle zákona máte u každého úvěru čtrnáct dní na rozmyšlenou, takže máte dostatek prostoru na to, abyste se rozhodli, co vlastně chcete a případně vymysleli nějaké jiné řešení. Tuto lhůtu můžete využít k také osobní schůzce se zástupcem vybraného poskytovatele, kde vám při troše štěstí nabídnou o něco výhodnější podmínky.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže