Vánoční hvězdy svítící i kvetoucí. Jak na výzdobu s motivy hvězd?

Vánoční hvězda

Betlémská hvězda signalizovala příchod Ježíše na svět a sloužila jako naváděcí bod pro posly přinášející dary. Dnes patří mezi klasickou vánoční dekoraci a symbol naděje.

Vánoční hvězda může mít mnoho podob, od sytě svítící dekorace až po jemněji vypadající červeně kvetoucí sukulent. Podívejte se na pár tipů, jak si vyzdobit domov za pomoci hvězd a s čím vším hvězdné dekorace kombinovat.

Rozzářená okna všude, kam se podíváš

Svítící dekorace pomáhají prozářit temné a dlouhé zimní večery. Hvězdy patří mezi základní motivy, které se dají libovolně kombinovat se vším možným. Základem je volba jemného vánočního osvětlení v podobě menších hvězdiček. Umístěte je například do okna či na balkon a sledujte lákavou hru světel. Drobné světelné dekorace můžete doplnit o jednu či dvě velké a dominantnější hvězdy.

Magický symbol plný naděje a očekávání radostných vánočních svátků protne temné zimní večery a rozšíří úsměv i na tváře všech, kteří projdou okolo vašeho ozdobeného domu. Podívejte se, jaké vánoční svítící dekorace vybírat na zahradu.

Tip: Nedržte se zpátky a svítící hvězdy kombinujte se světelnými řetězy či svítícími ozdobnými rampouchy!

Svítící hvězdy do interiéru

Kromě použití pro dekorace oken a venkovních částí domu nezapomeňte na výzdobu u sebe doma. Co se týká svítících hvězd do interiéru, můžete opět zvolit závěsné, ale dobrou volbou je i svítící hvězda na stojánku. Vybrané svítící dekorace mají i vlastní časovač, kdy si můžete nastavit, jak dlouho mají svítit.

Větší dekorace doplňte jemnějšími prvky pro vytvoření dynamického dojmu. Každý večer, jakmile rozsvítíte všechny použité svítící prvky, budete žasnout nad tím, jak dokážou vylepšit temné a často chmurně vypadající studené zimní večery. Inspiraci pro vaši výzdobu snů hledejte na internetu, ale i všude okolo sebe.

S jakými dekoracemi kombinovat?

Samotné svítící hvězdy jsou nádherné, ale sami o sobě většinou fungují velmi špatně. Je vhodné doplnit je o další prvky, jako jsou venkovní světelné řetězy, LED pásky a podobně. Buď zvolte jeden odstín světla v podobě bílého či žlutého, případně se pusťte do kombinace s barevnými svítícími dekoracemi a blikajícími prvky.

Nezapomínejte kombinovat i s přírodními ozdobami či krásnými doplňky, které vyniknou při denním světle. Kouzelná vánoční atmosféra by totiž měla panovat po celý den bez ohledu na to, jestli je tma či světlo.

A co přes den, když světelné dekorace nesvítí?

Ve chvílích, kdy si užíváme pár zimních hodin denního světla, musíme se kochat jinými dekoracemi. Ozdobenou větvičkou smrku ve váze, barevnými vánočními kouličkami, nebo třeba kvetoucí vánoční hvězdou. Tento sukulent patří mezi oblíbený symbol vánočních svátků a s trochou péče vám vydrží klidně až do příštího roku. Podívejte se na přehledný článek, jak se pěstuje vánoční hvězda.

Nezapomínejte na tradice

Přes samotné moderní svítící dekorace zkuste nezapomínat na tradice. S dětmi udělejte zábavné rituály, jako je pouštění lodiček vyrobených ze skořápek ořechů, nebo rozkrajování jablíčka, kde by se vám měla objevit další hvězdička jako symbol zdraví a úspěšného nadcházejícího roku. Zkuste se neztratit mezi vší tou svítící nádhernou a připomínejte si, co všechny použité symboly znamenají.

Připomeňte si více vánočních zvyků a tradic. Dejte si na chvíli pauzu a až vyzdobíte svůj dům k vlastní spokojenosti, užívejte si klidné chvíle s rodinou a přemýšlejte o tom, co vám dělá radost a co máte na světě rádi. Od toho jsou koneckonců vánoční svátky, které by měly být naplněny pohodou a radostí.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže