Trendy vzhledu bydlení pro další rok

Život současnosti je plný změn a stále je ovlivňován řadou směrů. Stejně jako módní trendy. Ty mají vliv především na ženskou módu, průmyslový design, bydlení.

Záleží vám na prostorách, ve kterých bydlíte? Inspirujete se rádi, máte snahu přizpůsobit se novým trendům? V roce 2016 by mělo bydlení mít dva základní rysy. Praktický nábytek, který se dá využít v interiéru i v exteriéru a použití přírodních prvku ve vzhledu bydlení.

Kovový nábytek, proč ne?

Například designový nábytek z kovu (nerezová ocel, mosaz, plechy) vám splní oba požadavky. Dá se využít uvnitř i venku a řemeslně zhotovené stolky, komody, stoličky a police jsou ve své podstatě kusem přírody pro vaše bydlení. Dřevo, kámen, keramika – to vše může být v interiéru využito. Ručně tkané koberce, háčkované doplňky, koše pletené z proutí nebo rákosu – cílem trendu je propojit přírodu a tradici s moderním stylem bydlení. Populární budou i geometrické vzory. Na látkách, dlažbě, pracovních deskách. Barvy pro rok 2016 mají mít uklidňující tón. Pastelové odstíny vycházející z přírody – jemně tmavá červená, lila šedá, světlá kávová… Po částech stupňovaná intenzita barevných odstínů bude mít také své místo, stejně jak tomu bylo letos. Oblíbený styl „ombre“ funguje nejen u kadeřníků, ale i v bytovém designu.

 

Dřevo a plastové palubky

Opět se vrací styl barvených nebo obložených stěn z jedné třetiny. A použijete-li například ke keramickým obkladům napodobeniny přírodních materiálů vzory tapet, barevně laděné plastové palubky nebo jen vymalování barvou na stěny – nic nepokazíte. I vnější fasáda domu změní bydlení k nepoznání. Opět se klade důraz na kombinaci přírodních prvků, které ozvláštní strohý vzhled omítnuté fasády. Keramické obklady, neudržované dřevěné desky, plastové palubky s imitací cihly a dřeva pro podhledy střech…

Vytvořte si příjemné prostředí interiéru i exteriéru. I to může být trendem pro vás a vaše blízké v následujícím roce.

 

 

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže