Bezpečné bydlení nenechte na náhodě

Máte dobré zabezpečení bytu, domu nebo chaty? Nenechávejte vše na poslední chvíli. Sice skončila doba prázdnin, ale zloději přechází z vykrádání domů na chaty a chalupy. Tím, jak roste procento zabezpečení domácností, roste i vynalézavost těch, kteří se chtějí obohatit vybavením vašich domů a bytů.

Pachatele je potřeba odradit nebo mu vstup co nejvíce ztížit. V poslední době se často stává, že je dům vykraden v době, kdy jsou doma jeho majitelé. Pro zloděje je to výhodné, sice riskují, ale objekt není tak dobře uzavřen, když je jeho majitel doma. Například nejsou zamčeny hlavní dveře nebo vchod do garáže a to je pak snadné dostat se do obytných prostor. Doba, kdy měly jednotlivé četnické stanice své okrsky a v nich monitorovaly „kasaře a půdaře“ je dávno pryč. Po provedení trestného činu je obtížné pachatele nalézt. Proto udržujte i dobré vztahy se svými sousedy, mohou si všimnout nevítaných návštěvníků a mnohdy i zabránit vloupání.

Zabezpečení by mělo vycházet z kombinace několika prvků, ale jedním z nejdůležitějších jsou bezpečnostní dveře. Je to sice nemalá investice, ale vyplatí se. Zvlášť, rozhodnete-li se pořídit si certifikovaný výrobek od spolehlivého dodavatele. Obchodní řetězce nabízí levnější, ale většinou jim chybí jak kvalitní protipožární provedení, tak certifikované komponenty.

Co mají mít správné bezpečnostní dveře

  • Zadlabávací rozvorový zámek, který rozevírá více bodů do čtyř stran spolu s pojistkou proti násilnému zasunutí rozvor
  • Cylindrickou bezpečnostní vložku
  • Vložku s teleskopickými nebo odpruženými stavítky
  • Vložka by měla mít ochranné prvky proti odvrtání, planžetování  a „bump-key“ (nedestruktivní) metodě 
  • Bezpečnostní kování třídy 3 nebo 4
  • Ocelová konstrukce dveří s protipožární deskou.

Bezpečnostní dveře si můžete nechat vyrobit i přímo na zakázku a vybrat si pro ně povrchovou fólii, která bude odpovídat interiéru vašeho bydlení - imitace dřeva nebo různé barevné odstíny. 

Zajistěte bezpečí svým blízkým i svému majetku a nespoléhejte na náhodu. 

 

 

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže