Nebuďte s bolestí sami

bolest

Odchod blízké osoby je vždy těžký, ať už je očekávaný, či nenadálý. Šok a první nápor bolesti přijdou okamžitě, ale zároveň přijde také velké množství praktických záležitostí, které je třeba vyřešit. Ne vždy jsou toho pozůstalí hned schopni. Proto je dobré nezůstávat v bolesti a starostech osamoceni, ale nechat si alespoň s některými problémy pomoci.

Málokdo totiž ví, co přesně má dělat, pokud jeho partner, rodič nebo jiná příbuzná osoba skoná v domácím prostředí. Kam zavolat? Co je třeba udělat? Jaké doklady je třeba připravit? S tím vším vám může pomoci profesionální pohřební služba. Pokud někdo zemře v době, kdy ordinuje jeho ošetřující lékař, je třeba zavolat právě jemu. V případě, že je to mimo ordinačního hodiny, je nutné zavolat linku 155. Důvodem je, že potřebujete, aby oprávněný lékař vystavil list o prohlídce zemřelého. Jedná-li se o úmrtí v nemocnici, nebo některém sociálním zařízení, pomůže vám místní personál.

Pak je nutné kontaktovat pohřební ústav, který vám pomůže vyřídit všechny otázky související s pohřbem a také převeze tělo zesnulé osoby do márnice. Pohřební službu vám nemůže nikdo vnucovat, výběr je jen na pozůstalých členech rodiny. Někdy se stává, že nemocnice nebo domovy seniorů volají vždy jednu pohřební službu. Ale vy jejich výběr v žádném případě nemusíte akceptovat, a to ani v případě, že by už tělo odvezli. Pohřeb zařídí ta pohřební služba, kterou si sami vyberete.

Věděli jste například, že některé pohřební ústavy nabízejí nepřetržitou službu na telefonu, takže jim můžete zavolat klidně uprostřed noci? A že jejich zástupce může přijet k vám domů a detaily pohřbu s vámi v klidu domluvit, aniž byste někam museli jezdit? To je nesmírnou výhodou, zejména, pokud rodina zesnulého nemá automobil a nebydlí ve městě. Někdo naopak dává přednost jednání v kanceláři, ale důležité je, že si můžete vybrat. Skutečně kvalitní pohřební servis v oblasti Třebíče, Jaroměřic nad Rokytnou a Moravských Budějovic poskytuje Pohřební ústav Škarek.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže