Nejlepší vchodové dveře a jak je správně vybrat

První věcí, kterou vy i návštěvníci vaší domácnosti spatří, jsou vchodové dveře. Jak vybrat ty správné, jaké materiály preferovat a na co se při výběru vchodových dveří zaměřit?

Bezpečností dveře pro větší ochranu

Prvním bodem, podle kterého byste si měli vstupní dveře do svého domova vybírat, je jejich bezpečnost. Jelikož si do svého bytu nevpustíte každého, měly by to jasně dávat najevo i vaše vstupní dveře.

● Bezpečnostní prvky jsou žádoucí a rozhodně byste se měli při výběru dveří zajímat o to, zda jsou jimi dveře opatřeny.

● Nejkvalitnější vchodové dveře jsou rozhodně ty hliníkové.

● Jsou totiž ze všech materiálů, které se k výrobě vchodových dveří používají, nejodolnější a zloději je nemají v lásce.

Což je další důvod k jejich koupi. Dalšími výhodami jsou jejich snadná údržba, téměř nulová péče, a navíc i dlouhá životnost. 

Zdroj obrázku: Lomax.cz

Tepelná izolace je praktická

Jelikož se jedná o dveře do domu, které oddělují interiér od venkovního prostoru, rozhodně vyžadujte, aby dveře váš domov řádně tepelně izolovaly. Bohužel u dveří, které prostor izolují tepelně, neplatí, že okolí zároveň odhlučňují. K výrobě tepelné a zvukové izolace se totiž používají naprosto odlišné materiály. Odborníci doporučují preferovat izolaci tepelnou, ale samozřejmě záleží na tom, která místnost se hned za vchodem do bytu nachází.

Vzhled je také důležitý

Nepopiratelný význam má i vzhled dveří. Pří výběru kvalitních dveří samozřejmě přemýšlíte i nad tím, jak vypadají a zda budou ladit s dalšími prvky vašeho domu, například s okny, barvou omítky a samotným rámem dveří. Vzhled dveří je samozřejmě důležitý, ale neměl by se stát větší prioritou než zabezpečení domácnosti. Naštěstí existují stovky designů a barevných provedení. Výhodou hliníkových vchodových dveří je to, že jsou moderní, což se odráží i na jejich vzhledu.

Způsob otvírání dveří

Novinkou v otvírání dveří je možnost bezdotykového ovládání vchodových dveří. To funguje na principu ovládání vstupní kartou nebo čipem. Přičemž větší oblibě se těší čip. Je skladnější a dá se pověsit na kroužek s klíči. Hlavní výhoda bezdotykového otvírání dveří je zřejmá: je to mnohem hygieničtější než sahání na kliku. Proto je toto řešení oblíbené v panelových a bytových domech. Ale i domácnosti, které se nachází v jednom domě, který mají jen sami pro sebe, si bezdotykové otvírání dveří oblíbily. 

Správná velikost dveří

Položka, která je naprosto zásadní a u které byste se měli řídit pravidlem: dvakrát měř, jednou řež. Možná vám přijde úsměvné, že by si někdo koupil dveře, které jsou moc velké nebo naopak moc malé, ale děje se to častěji, než si myslíte.

Proto rám dveří několikrát důkladně přeměřte, abyste měli jistotu, že víte, jaký rozměr vchodových dveří potřebujete. Existují tři základní šíře dveří: 70, 80 a 90 centimetrů. Jestliže máte atypický rozměr dveří do domu, je důležité konzultovat jejich výrobu s firmou, od které si dveře pořizujete a nechat si vyrobit dveře na míru. Není to nic složitého a profesionální firma vám vyjde vstříc a nabídne vám stejně široký výběr, jako kdybyste měli standardní rozměr dveří.

Výběr vchodových dveří vyžaduje v prvé řadě to, že si rozmyslíte, co od nich vlastně očekáváte. Kolik a jakých bezpečnostních prvků chcete, jaký materiál preferujete, jaké barevné provedení požadujete a samozřejmě jaký způsob jejich otvírání pro vás bude nejvhodnější.

Někomu vyhovuje staré dobré otvírání klíčem, jiní preferují moderní technologie a bezdotykové otvírání s pomocí čipu nebo vchodové karty. A samozřejmě si i důkladně přeměřte, jaký rozměr dveří vlastně potřebujete. Pokud rozměr vašich dveří neodpovídá standardním rozměrům, můžete si dveře nechat vyrobit na míru.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže