Zdražování tepla? Vyhnout se mu lze s tepelnými čerpadly

teplo

Rostoucí cena palivového dřeva, uhlí, zemního plynu, elektrické energie, to jsou vyhlídky na příští měsíce, které pocítí prakticky každá tuzemská domácnost. Několik příštích topných sezón mohou být zatěžkávací zkouškou rodinných rozpočtů tak, jak lze očekávat růst ceny tepla i teplé vody. Naštěstí existuje způsob, jak se těmto nepříjemnostem vyhnout.

Tepelná čerpadla získávají energii potřebnou ke svému provozu z okolí, tj. venkovního vzduchu a geotermálního tepla. Zároveň, tyto zdroje energií jsou k dispozici kdekoliv a v prakticky nevyčerpatelném množství. S tepelnými čerpadly tak můžete pustit z hlavy nejen starosti z rostoucích cen paliv, ale také starosti spojené se skladováním zásob těchto paliv.

Tepelná čerpadla dokáží dodat levně nejen teplo, ale i teplou vodu, případně i chlad, což představuje další úlevu pro rodinný rozpočet a zvýšení komfortu v domě.
Nemusíte se přitom obávat toho, že byste se s tepelnými čerpadly museli jakkoliv omezovat, správně vybrané a nainstalované čerpadlo je schopno vám dodat dostatek tepla či teplé vody bez ohledu na jejich spotřebu či povětrnostní podmínky.

Na pořízení čerpadla vám přispěje stát

Dobrou zprávou je, že nízké jsou nejen provozní náklady na tepelná čerpadla, díky státním dotacím jsou nízké i pořizovací náklady, viz https://www.cerpadla-ivt.cz/cz/statni-dotace.

Zároveň, na rozdíl od kotlů na tuhá paliva, ať jde o uhlí, dřevo, zemní plyn či topné oleje, u tepelných čerpadel jsou v blízké budoucnosti prakticky vyloučena jakákoliv opatření směřující k omezování jejich využívání.

S tepelnými čerpadly tedy neriskujete, že budete za několik let opět řešit dilema výběru nového zdroje tepla, tj. z nízkých provozních nákladů, bezobslužného a bezproblémového provozu tepelných čerpadel se budete moc těšit i několik příštích desítek let!

Kam dál?

V případě zájmu o další informace o úsporách a výhodách, které vám tepelná čerpadla mohou přinést, navštivte tuto stránku s jednoduchým průvodcem výběrem tepelného čerpadla.

Již příští topná sezóna se u vás doma může nést v duchu nízkých nákladů na energie a minimálních starostí s vytápěním, do jejího začátku přitom zbývají 3 měsíce.

susenky

 

Pravdu

magazín pro muže